Cegiełki na ścianę- przygotowanie ścian?>

Cegiełki na ścianie to bardzo popularny trend w aranżacjach mieszkań. Od kilku lat są tak pożądanym rozwiązaniem wnętrzarskim, że każdy chce je mieć w swoim domu czy mieszkaniu. Cegiełki niezwykle ocieplają wnętrze, pozwalają też ukryć mankamenty ścian typu uszkodzenia czy trwałe zabrudzenia. Ponadto są elementem, który pasuje do większości pomieszczeń, więc nie musimy martwic o to, czy będą dobrze wyglądać. Producenci cegiełek wychodząc naprzeciw klientom, rozszerzają swoje oferty produktowe o nowe wzory i kolory, zmieniają wielkość cegiełek, a nawet ułatwiaj ich montaż. Wszystko po to, by klient miał w czym wybierać i mógł zapewnić sobie oryginalną ścianę w modnym stylu.

Prostota użycia

W odróżnieniu od standardowych cegieł, które wymagają układania (murowania), cegiełki ścienne Home 100 w nowoczesnych formach są zdecydowanie łatwiejsze w układaniu. Zazwyczaj są one cieńsze niż standardowe cegły, w związku z czym zajmują mniej miejsca w mieszkaniu. Są też lżejsze, dzięki czemu nie potrzebują jakichś specjalistycznych, mocnych klejów. Ich zaletą jest też to, że są zdecydowanie tańsze. Sam proces układania cegiełek jest też prostszy, ponieważ zwykle oferowane są one w blokach, które od razu przykleja się do ściany. Dzięki temu praca z cegiełkami jest dużo szybsza.

Przygotowanie ścian pod cegiełki

Ściany, na których mają zostać przyklejone cegiełki, muszą być odpowiednio przygotowane. Tu znaczenie ma ich wypoziomowanie, ponieważ każda nierówność będzie później widoczna. Ściany najlepiej zagruntować, by lepiej trzymał się na nich klej. W przypadku, gdy ściany są bardzo krzywe, konieczne jest zastosowanie tzw. płyty wyrównującej podłoże. Zazwyczaj jest to płyta cementowa, na które dopiero potem przykleja się docelowe cegiełki. Odpowiednie przygotowanie ścian jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na efekt dekoracji.
Tags: