Grzejnik stalowy czy aluminiowy??>

Wybierając odpowiedni grzejnik do domu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, sposób podłączenia oraz wygląd. Poszczególne modele będą się od siebie różnić również takimi parametrami jak pojemność wodna, konstrukcja oraz materiał wykonania.

Grzejniki stalowe
Grzejniki stalowe to jedne z najchętniej kupowanych modeli ogrzewania. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim różnorodności wymiarów oraz energooszczędności. Zbudowane są ze zgrzewanych arkuszy blachy stalowej. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na to, że mimo wyboru większej mocy grzewczej, grzejnik zachowuje regularne wymiary. Poza tym grzejniki stalowe bardzo szybko się nagrzewają i oddają ciepło. Niestety są bardzo wrażliwe na wodę, dlatego przed zakupem najlepiej zapytać, czy posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed korozją. Jeżeli chodzi o producentów, to godne polecania są grzejniki Zehnder, Purmo i Kermi.

Grzejniki aluminiowe
Grzejniki aluminiowe działają na zbliżonych zasadach, co modele stalowe, również mają niewielką pojemność wodną, dzięki czemu szybko się nagrzewają i stygną. W przeciwieństwie do grzejników wykonanych ze stali są bardziej odporne na korozję, poza tym są lekkie i gładkie. Ponieważ aluminium jest materiałem dosyć miękkim, niestety są one bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, że nie będą odpowiednie do instalacji miedzianych. Duży wybór modeli aluminiowych można znaleźć wśród grzejników Zehnder, KFA, Credo.

Tags: