Łazienka w stylu glamour?>

Wyszukane dodatki, eleganckie tkaniny, glazura nawiązująca do sztuki baroku, perłowe, opalizujące kolory to elementy stylu glamour. Wydawać by się mogło, że owa estetyka zarezerwowana jest wyłącznie dla dużych łazienek znajdujących lub pokoi kąpielowych w domach jednorodzinnych. Jednak nawet w bloku łatwo za pomocą kilku dodatków wyczarować piękne pomieszczenie.

Glamour na osiedlu

Aby zatem całkowicie odmienić naszą łazienkę, wystarczy wymienić kilka rzeczy w niej. Przede wszystkim schowajmy kosz na pranie do sypialni i wyrzućmy stare ręczniki. Na drzwiach powieśmy wieszak z porcelanowymi gałkami, a na nim nonszalancko umieśćmy ręczniki marki Greno lub aksamitny szlafrok koniecznie w pastelowym kolorze. Warto wymienić ramę lustra na rzeźbioną lub złoconą - świetnie nada się do tego rama z obrazu, którą można zakupić w sklepie z antykami.

Nowa glazura

Stare płytki z lat siedemdziesiątych nie bardzo pasują do nowej łazienki, dlatego koniecznie trzeba je przemalować. W sklepach z akcesoriami budowlanymi dostępne są specjalne farby do płytek. Najlepsza będzie jasna barwa, lekko perłowa. Można również pokusić się o ozdobienie ścian tapetą w róże lub w inny klasyczny wzór.

Jak widać wystarczy wymieć kilka drobnych rzeczy, sprane ręczniki zamienić nowymi ręcznikami Greno a brzydką ramę lustra nową, by łazienka nabrała zupełnie innego charakteru.

Tags: