Małe płytki ścienne Metro?>

płytki łazienkowe Wymiary płytek łazienkowych potrafią mocno się między sobą różnić. Obecnie możemy znaleźć zarówno małe, kompaktowe płytki na ściany łazienki, jak i dużo większe płytki zajmujące znacznie większe powierzchnie. W zależności od tego jaki rodzaj płytek wybierzemy w różny sposób odbywać się może proces wykańczania.

Duże płytki ścienne często wymagać będą odpowiedniego docinania płytek, aby powierzchnia ściany została w pełni zasłonięta. Czasem efekty takiego przycinania nie są zbyt dobre. Znacznie mniejsze problemy będziemy mieć kiedy wybierzemy mniejsze gabarytowo płytki do łazienki. Przykładem mogą być płytki Metro, których wymiary to jedynie 10 x 20 cm, znacznie łatwiej jest więc zapełnić ściany płytkami bez konieczności przecinania płytek.

Oczywiście również w przypadku niewielkich płytek Metro możemy natrafić na pewne problemy i przecięcie płytek może się okazać koniecznością. Pewne różnice dotyczą także ekonomiczności zakupów, gdyż decydując się na zakup większych płytek trudniej nam będzie maksymalnie wykorzystać ich właściwości. Może się okazać, że aby łazienka wyglądała estetycznie będziemy musieli dokupić dodatkową paczkę jedynie po to, aby uciąć brakujące fragmenty od płytek.

W przypadku płytek o mniejszych wymiarach (w tym płytek Metro) jest to znacznie mniej kłopotliwe, a zatem znacznie łatwiej będzie nam sobie z tym poradzić. I nawet jeśli będziemy musieli kupić dodatkową paczkę z płytkami to zużyjemy jedynie niewielką ich część, pozostałe zaś możemy zachować lub… sprzedać.