Płytki Colonial czyli łazienka w ciemnych kolorach?>

płytki łazienkowe Wybierając płytki do łazienki musimy zawczasu zdecydować się na określoną kolorystykę i stylistykę. Jest to wiążąca decyzja, bo w przyszłości bardzo trudno będzie nam zmienić wystrój łazienki i dopiero w przypadku kapitalnego remontu będziemy mogli sobie na to pozwolić. Dlatego warto jest wcześniej zapoznać się z możliwymi rozwiązaniami i wybrać to, które będzie nam najbardziej odpowiadać.

Przede wszystkim na rynku mamy obecnie ogromny wybór płytek ściennych i podłogowych utrzymanych w różnych kolorystykach. Wiele osób decyduje się na łazienki utrzymane w jasnych kolorach (często w bieli lub błękicie), ostatnio jednak widać pewien odwrotny trend, gdyż coraz częściej wybieramy również płytki utrzymane w ciemnych barwach - różnych odcieniach szarości, brązu, bordo, czy nawet czerni. Przykładem mogą być popularne płytki Colonial, które idealnie nadają się właśnie do takich ciemniejszych, bardziej dyskretnych łazienek.

Hiszpańska firma Colonial to od kilku lat uznany producent płytek ściennych, ozdobnych oraz podłogowych (a także innego asortymentu łazienkowego, jak umywalki, wanny czy też brodziki z kamienia naturalnego). Cechą płytek Colonel jest ich klasyczna elegancja, która kojarzy się z przepychem starożytnych rezydencji rzymskiej czy greckiej arystokracji. Z jednej strony płytki Colonial wydają się chłodne, nawet nieco surowe, z drugiej jednak są niezwykle estetyczne, klasyczne oraz gustowne. Oczywiście musimy być zwolennikami ciemniejszych łazienek, gdyż przede wszystkim do takiej grupy odbiorców swój asortyment kieruje firma Colonial.