Spłuczki instalowane w toaletach: rodzaje i charakterystyka?>

Spłuczka do instalacji podtynkowej to dźwignia sterująca, która służy do spłukiwania podtynkowych toalet wiszących. Są one dostępne w kilku typach i różnią się pod względem mechanizmu, funkcji, a co za tym idzie - kosztów. Nie mniejszą rolę w doborze przycisków do instalacji odgrywa ich wygląd (wzór, materiał), ponieważ w nowoczesnych łazienkach każdy szczegół musi harmonizować z wnętrzem i pasować do stylu pomieszczenia.

Instalacja przycisku do spłuczki

Przycisk do spłuczki jest montowany w oknie rewizyjnym instalacji podtynkowej i dopasowywany do odpowiednich parametrów (szerokość, wysokość). Zaleca się, aby spłuczka i instalacja podtynkowa były wykonane przez tego samego producenta, ponieważ w przeciwnym razie nie można zagwarantować ich kompatybilności.  Jeżeli toaleta znajduje się w miejscu publicznym to warto zainstalować system antywandalowy, gdyż zabezpiecza przycisk przed celowym uszkodzeniem lub manipulowaniem przez osoby niepowołane. 

przycisk do spłuczki

Przycisk do spłuczki i jego właściwości

Wymagania dotyczące instalacji WC, w skład której wchodzą spłuczki, są wysokie, ponieważ od jakości ich działania zależy jakość i trwałość całego systemu. Spłuczki do instalacji WC są projektowane zgodnie z ich mechanizmem:

  • Spłuczki mechaniczne;
  • Spłuczki elektroniczne;
  • Spłuczki automatyczne.

Mechaniczne systemy spłukiwania są najbardziej powszechnym i najprostszym typem mechanizmu. Są one aktywowane przez proste naciśnięcie przycisku. Niedrogie, ale mniej trwałe niż inne. Spłuczka elektroniczna działa w taki sam sposób jak spłuczka mechaniczna, ale działa delikatniej. Jest to droższe rozwiązanie niż zwykłe spłukiwanie mechaniczne, ale działa dłużej i jest wygodniejsze w użyciu. Można uzupełnić światłem. Automatyczna spłuczka do pisuaru działa bezdotykowo, reagując na ruch ręki lub obecność osoby w pobliżu. Jest to rozwiązanie droższe od przycisków mechanicznych, ale bardziej higieniczne, co jest bardzo pożądane w publicznych obiektach sanitarnych.

Tags: