Wybieramy najlepszą umywalkę do łazienki?>

Wybór odpowiedniego wyposażenia do łazienki może sprawić nam sporo problemów. Dotyczy to przede wszystkim osób, dla których remont łazienki jest rzeczą nową. Jak nie dać się marketingowi i wybrać umywalkę, która naprawdę sprawdzi się doskonale w naszej łazience? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Umywalki łazienkowe i ich montaż

Wszystkie spośród będących w sprzedaży modeli umywalek można przydzielić do jednej z dwóch grup. Nabyć możemy model stojący oraz wiszący. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj charakteryzuje się funkcjonalnością i walorami estetycznymi, aczkolwiek przeznaczone są do nieco różnych łazienek. Umywalki stojące najczęściej odnajdują zastosowanie w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Dzięki umiejscowieniu ich na blacie lub na meblu łazienkowym zyskujemy dużą ilość nowej przestrzeni do wykorzystania. Blat lub położona pod umywalką szafka może posłużyć m.in. jako miejsce na kosmetyki. Z koeli różnego rodzaju modele wiszące sprawdzą się doskonale w przypadku dużych łazienek. Modele tego typu odznaczają się też większymi rozmiarami i łatwiejszym użytkowaniem.

Najlepszy materiał na umywalkę

Czasy, kiedy nabyć mogliśmy jedynie umywalki ceramiczne już dawno minęły. Obecnie producenci oferują różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w naszej łazience. Chociaż ceramika jest niekwestionowanie najpopularniejszym materiałem, to nabyć możemy również m.in.:
  • modele szklane,
  • modele granitowe i marmurowe,
  • modele drewniane,
  • modele kompozytowe.
Umywalki łazienkowe ceramiczne sprawdzą się doskonale niemalże w każdej łazience. Ze względu na swoje walory estetyczne wysokiej klasy ceramika wpasuje się doskonale do łazienek w różnych stylach. Jest to również jedno z tańszych rozwiązań.

Na popularności zyskują również modele drewniane. Nadadzą one wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się one szczególnie dobrze w przypadku w przypadku łazienek w stylu rustykalnym czy minimalistycznym. W przypadku pomieszczeń nowoczesnych warto rozważyć kupno modelu szklanego.
Tags: