Kabiny prysznicowe - jak wybrać??>

Wbrew pozorom wystrój łazienki to bardzo trudne zadanie. Bardzo duże znaczenie mają tu szczegóły. Równą uwagę należy poświęcić zarówno dla dużych obiektów jak i mniejszych elementów. Przed zakupem kabiny prysznicowej należy  zadać sobie kilka podstawowych pytań. Wbrew pozorom wybór nie należy bowiem do najprostszych.

W którym miejscu postawić prysznic?
Pierwszą kwestia jest to gdzie kabina powinna stanąć. To w dużej mierze decyduje o kształcie i jej rodzaju. Kabiny prysznicowe narożnikowe są zdecydowanie najpopularniejsze na rynku. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, więc zmieszczą się nawet w niewielkiej łazience. Dostępne są również kabiny przyścienne oraz wnękowe czy typu walki-in.

Kształt, materiał i sposób otwierania
Kabinę zawsze trzeba dobrać w takim sposób aby spełnić oczekiwania wszystkich domowników np. osób starszych czy dzieci. W kwestii kształtu największy wybór jest w gronie kabin narożnikowych. Mogą być one m.in owalne, prostokątne czy okrągłe. Z kolei kabiny wolnostojące są zazwyczaj okrągłe, a te przyścienne okrągłe lub półokrągłe. Dużo większa oferta jest w przypadku wybierania materiału, z którego mają być wykonane ścianki kabiny prysznicowej. Pozostaje m.in. szkło i akryl. Szkło jest znacznie droższe, ale jednocześnie także znacznie bardziej wytrzymałe. W kwestii wykończenia rozwiązań jest wiele. Szkło i akryl mogą być bowiem przezroczyste, matowe, barwne itd.

Tags: