Wanna czy kabina - co wybrać??>

Opinie na temat tego, czy w łazience lepiej zainstalować kabinę prysznicową czy może jednak wannę są mocno podzielone. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem dla każdego byłoby zainstalowanie jednego i drugiego. Jednakże, możliwe jest to jedynie w dużych mieszkaniach z przestronnymi łazienkami.

Zalety kabin
Nie ma wątpliwości, iż zaletą kabin prysznicowych jest możliwość ustawiania baterii prysznicowych nad naszą głowa. Daje to możliwość zaznania przyjemności, jaką jest oblewanie całego ciała wodą. Baterie prysznicowe montowane w kabinach zazwyczaj są ruchome. Dlatego też, można dostosować je do wzrostu osoby korzystającej z kabiny.

Ponadto, kabina jest lepszym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowanie wygodniej jest im brać kąpiel w kabinie niż w wannie. Osoba z niesprawnymi nogami może usiąść na krześle w kabinie, a baterię prysznicową umieścić sobie nad głową. Podczas kąpieli w wannie konieczne jest ciągłe włączanie i wyłączanie wody, ponieważ nie można umieścić słuchawki prysznicowej nad głową, gdyż skutkowałoby to zalaniem łazienki.

Coraz częściej ludzie decydują się na zainstalowanie wanny z przesłoną. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można korzystać z zalet wanny i kabiny jednocześnie.
Tags: