Czym jest anemostat??>

Anemostat jest urządzeniem montowanym na końcu przewodu wentylacyjnego w domach lub mieszkaniach. Umożliwia on płynną regulację ciągu w kanale wentylacyjnym, tak aby przepływające powietrze nie powodowało hałasu, a jednocześnie została zachowana odpowiednia jego wymiana w pomieszczeniu.


Nie tylko do wentylacji

Najpopularniejszy anemostat okrągły zostały zaprojektowany do użycia jako element wentylacji mechanicznej, zarówno po stronie nawiewnej jak i wywiewnej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać je na przykład do instalacji ogrzewania powietrznego. Takie rozwiązania stają się coraz powszechniejsze w naszych domach, w szczególności tam gdzie dysponujemy kominkiem i chcemy by ciepło rozchodziło się równomiernie po domu.


Anemostaty plastikowe czy metalowe?

Na rynku dostępne są różne wersje anemostatów, zarówno jeśli chodzi o kształt, kolor, a także materiał z którego są wykonane. Pozwala to na odpowiednie dobranie wywietrznika do wystroju reszty naszej łazienki lub kuchni. Wersje metalowe najbardziej popularnych anemostatów okrągłych są kilka razy droższe od ich plastikowych odpowiedników, ale zapewniają mniejszy hałas podczas pracy, a także łatwiej oczyścić je z zanieczyszczeń, które zazwyczaj zbierają się wokół lica.


Tags: