Wanny z miedzi?>

Najczęściej łazienki urządzamy w stylu klasycznym - z małą, akrylową wanną zabudowaną ładnymi płytkami, i srebrną armatura. W sklepach z armaturą jest jednak tak ogromny wybór najróżniejszych wanien, że zupełnie nie ma powodu, by otaczać się produktami słabymi gatunkowo, skoro można wybrać te z górnej półki, najpiękniejsze.

Łazienka w stylu rustykalnym, prowansalskim lub kolonialnym wymaga specjalnej wanny. Tu zdecydowanie nie będzie pasował brodzik kabiny prysznicowej ani biała akrylowa wanna w nudnej zabudowie. Świetnie będzie pasowała za to... wanna miedziana! Choć wydaje się to nieprawdopodobnie, wykonuje się kute ręcznie wanny z miedzi. Rzeczywiście kosztują one majątek, ale piękny złoto-różowy kolor wanny z metalowym połyskiem i ręcznie robionymi nóżkami oddaje dokładnie to, czego od wanny oczekujemy - luksus. Jeśli już kupimy sobie miedzianą wannę, która jest bardzo praktyczna i łatwa do czyszczenia, możemy darować sobie wszelkie zabudowy i ozdobne krany - to ona będzie największą ozdobą łazienki.

Możemy pozwolić sobie na miedziana, drogą wannę kosztem innych elementów dekoracyjnych łazienki - gdy ją zainstalujemy, będzie wspaniale kontrastowała z prostymi, ciemnymi kolorami wnętrza bez jakichkolwiek ozdób.
Tags: