Rodzaje taśm zaciskowych?>

Taśmy zaciskowe ułatwiają życie wielu osobom. Znajdują zastosowanie zarówno profesjonaliści jak i zwykli amatorzy. Używane są do wielu różnych prac. Zastosowanie zależy tworzywa z którego została stworzona taśma oraz zastosowanego mechanizmu zacisku. Rozróżniamy taśmy wytwarzane z tworzywa sztucznego oraz taśmę metalową zaciskową. Pierwsza grupa tworzona jest głównie z poliprenylenu, poliestru (twardego oraz miękkiego (np. w formie tkanki) lub nylonu. 


Taśmy z tworzywa sztucznego znajdują zastosowanie najczęściej w zabezpieczaniu pakunków (owijaniu paczek do przesyłki) lub w upinaniu kabli elektrycznych. Pierwotnie opaski uciskowe stworzono do układania przewodów elektrycznych w samolotach. Początkowo były tworzone były z metalu, jednak z biegiem czasu do tego typu zastosowania stosowano opaski uciskowe z nylonu. 


Obecnie opaski uciskowe metalowe wykorzystywane są w przemyśle okrętowym, chemicznym, górnictwie oraz innych środowiskach narażonych na korozję. Opaski uciskowe można kupić w różnych rozmiarach lub samemu je tworzyć po zakupie taśmy metalowej zaciskowej oraz cymbatów (obejmów zaciskanych śrubą zaciskową. Takie rozwiązanie cenione umożliwia założenie opaski uciskowej o dowolnym rozmiarze.


Tags: