Różne modele wentylatorów łazienkowych?>

Łazienka to jedno z bardziej wilgotnych pomieszczeń w domu. Duża ilości pary wodnej, która nie zostaje odprowadzona, to zwiększone ryzyko występowania pleśni. By zapobiec zniszczeniu ścian i zachować estetyczny wygląd łazienki można skorzystać z wentylatorów.

Bardzo wilgotne pomieszczenia

Istnieją osoby, które obawiają się montowania wentylatorów w wilgotnych pomieszczeniach. Obawa ta jest słuszna w niektórych przypadkach, ponieważ tego typu urządzenia działają dopiero po odpowiednim podłączeniu do prądu. Przy większej wilgotności może to być przyczyną spięć lub nawet porażenia. Na szczęście obecnie wentylatory są konstruowane w taki sposób, by takie wypadki nie miały miejsca. W przypadku, gdy ryzyko tego typu awarii jest większe, można zainstalować wentylator działający na napięcie 12 V. Jego zamontowanie należy jednak zlecić specjaliście, by mieć pewność prawidłowego podłączenia.

Inne możliwości

W przypadku dużej wilgotności danego pomieszczenia można zastosować łazienkowe wentylatory, które posiadają specjalny czujnik. Kiedy ilość pary wodnej przekroczy dopuszczalny poziom, wiatrak wentylatora włączy się sam. To pozwala szybko osuszyć pomieszczenie, tym samym pleśń nie powinna się już się pojawiać.

Tags: