Style obowiązujące w projektowaniu łazienki?>

Łazienka jest odzwierciedleniem nas samych. Urządzamy ją według własnego gustu i upodobań, więc wiele o nas mówi. Najczęściej stosowane style w aranżacji łazienek to:

Styl skandynawski
Cechuje go minimalizm i harmonia z naturą. W łazience króluje biel i drewno, czasem kamień. Lustra łazienkowe są często w drewnianych ramach, bywa, że z tego materiału wykonana jest też podłoga, a nawet wanna lub umywalka. Brak zbędnych ozdób i drobiazgów, za to dużo światła.

Styl nowoczesny
Charakteryzuje go duża ilość światła, kamienia, luster, chromu. Powszechne są prostota i minimalizm. Brak ozdób, lustra łazienkowe współgrają z oświetleniem. Styl ten wykorzystuje zdobycze współczesnej techniki, podtynkowe baterie, nowoczesne panele prysznicowe, odpływy liniowe, efektowne oświetlenie.

Styl glamour
Popularny wśród osób z zamiłowaniem do przepychu i luksusu. Bardzo efektowny. Wykorzystuje niektóre elementy stylu retro, takie jak wolno stojące wanny na nóżkach, ozdobne baterie. Na ścianach często oprócz glazury, stosuje się specjalne tapety o tekstylnej fakturze. Charakterystyczne dla tego stylu są lustra łazienkowe w bogatych ramach i oświetlenie w postaci kryształowych żyrandoli lub kinkietów.

Styl romantyczny
Marzenie większości kobiet. Miejsce na długą, aromatyczną kąpiel, zabiegi pielęgnacyjne, relaks i odpoczynek. Wystrój w kolorze bieli, różu, pasteli, z elementami kwiatowymi zarówno na kafelkach, jak i licznych ozdobach. Lustra łazienkowe mają najczęściej białe, rzeźbione ramy. Ten styl wykorzystuje często wiklinę, koronkowe firanki i kwieciste zasłonki. Na podłodze niezbędne są miękkie dywaniki. Mnóstwo świec, pudełek, flakoników i ozdób.  

To tylko niektóre style wykorzystywane w aranżacji łazienek. Każdy na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie. Niektórzy mieszają style, by jeszcze bardziej dopasować wnętrze do swoich potrzeb.
Tags: