Nowoczesne kaloryfery pokojowe??>

Jeszcze kilkanaście lat temu kaloryfery pokojowe kojarzyliśmy z dużymi i topornymi grzejnikami żeberkowymi wykonanymi z ciężkiego żeliwa. Nie dość, że efektywność tego typu grzejników była stosunkowo niewielka, to również już ich sam wygląd sprawiał, że potrafiły przytłoczyć całe pomieszczenie w którym się znajdowały. Jak jednak rynek grzejników pokojowych wygląda obecnie? Czy dalej jedyną możliwością zastosowania grzejnika jest ciężki grzejnik żeliwny?

Nowe rozwiązania
Już w tym momencie trzeba wspomnieć, że technika na każdym kroku idzie do przodu i tym samym również w technologii ogrzewania pomieszczeń wiele się zmieniło. Dzisiaj dostępne są nie tylko nowoczesne kaloryfery stalowo-płytowe czy aluminiowe, ale również grzejniki stricte dekoracyjne. Co prawda ceny tych ostatnich często sięgają kilku tysięcy złotych, jednak jednak są wspaniałą alternatywą dla nudnych, białych grzejników pokojowych.

Podsumowując, niezależnie od wystroju naszego wnętrza, kaloryfer nie musi być już elementem, który nam w nim przeszkadza – możemy przebierać we wzorach i tym samym sprawić, że grzejnik pokojowy będzie idealnie wtopiony w cały wystrój pokoju! Wszystko zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji.
Tags: