Największe błędy, jakie popełniamy montując grzejniki Jaga…?>

Montaż grzejników Jaga, nie jest jedynym aspektem instalowania układu centralnego ogrzewania w którym możemy popełnić błąd. Podczas budowy instalacji, możemy popełnić ich mnóstwo.

Gdzie może leżeć błąd, czyli instalacja domowego c.o.
Budowa instalacji centralnego ogrzewania jest przedsięwzięciem trudnym i skomplikowanym. Nawet jeśli zajmują się tym wykwalifikowane osoby to nietrudno o błąd. Oto najczęstsza "lista grzechów" popełnianych przez instalatorów:
1. Zły montaż grzejników na ścianie - problem ten jest bardzo istotny dla całej instalacji. Zbyt słabe mocowania, mogą nie wytrzymać ciężaru grzejnika. Jeśli ściana jest pokryta płytami kartonowo - gipsowymi, neleży dodatkowo doposażyć uchwyty o odpowiednie wsporniki.
2. Grzejniki Jaga, nie mogą też być zasyfonowane. Co to oznacza? Po prostu nie możemy pozwolić, by gromadziło się w ich wnętrzu powietrze. Dlatego najlepiej będzie, by zainstalować nieco ponad nimi zawór odpowietrzający.
3. Dobranie grzejników o zbyt małej mocy - problem ten dotyczy wielu instalacji. Pamiętajmy, by przed montażem grzejnika wybrać taki, którego moc będzie trochę "na wyrost".
4. Umieszczanie grzejników zbyt blisko parapetu (co najmniej 10 cm) i zbyt blisko ściany - w ten sposób blokujemy naturalny obieg powietrza i generujemy straty ciepła.

Tags: