Wymiana kaloryferów w domu - o czym pamiętać??>

Remont domu może stanowić dla nas nie lada wyzwanie, zwłaszcza w przypadku, gdy obejmuje również wymianę kaloryferów. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć wybór grzejnika. Powinien być on dobrze dopasowany do charakteru i funkcji pomieszczeń, jak również do instalacji, jaką mamy w domu.

Bardzo ważne jest umiejscowienie kaloryferów. Optymalną cyrkulację powietrza zapewnia umocowanie pod parapetem lub w okolicach drzwi. Należy zwrócić również dużą uwagę na wybór grzejnika. Ostatnimi czasy bardzo popularne w naszych domach są kaloryfery płytowe, wypierające starszy typ, kaloryfery żeberkowe.

Kaloryfer płytowy to kaloryfer przeznaczony do takich instalacji, w których obieg wody wymuszony jest przez pompę. Wykluczone jest korzystanie z takich kaloryferów w przypadku instalacji zasilanych bezpośrednio z wysokotemperaturowych sieci grzewczych. Prawidłowo eksploatowane, kaloryfery płytowe mogą mieć wiele zalet: cechują się one większą wydajnością i dłużej utrzymują ciepło, są również bardziej estetyczne od starych kaloryferów żeberkowych.

Dostępne są różne typy kaloryferów płytowych: kaloryfery jedno- dwu- i trzypłytowe. Jednopłytowe najlepiej przekazują ciepło, trzypłytowe ze względu na duże straty stosuje się głównie w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej.
Tags: