Nagrzewnice elektryczne i ich dobór?>

Odpowiednim i bardzo bezpiecznym urządzeniem, które można wykorzystać w celu nagrzania pomieszczeń, lub utrzymania stałej temperatury nawiewanego powierza są nagrzewnice elektryczne. Producenci proponują dwa rodzaje tych urządzeń - są to nagrzewnice przenośne i stałe.

Do stałych urządzeń zalicza się nagrzewnice kanałowe, które montować można bezpośrednio w kanałach wentylacyjnych. Wykonane są one z malowanej proszkowo blachy stalowej, zaś elementy grzewcze ze stali nierdzewnej. Z bardzo dobrych jakościowo materiałów produkowane są także nagrzewnice przenośne, a ich estetyczny wygląd pozwala na używanie ich zarówno w mieszkaniach jak i w sklepach, punktach gastronomicznych, magazynach czy halach sportowych. Standardowo nagrzewnice mają systemy zabezpieczające prze przegrzaniem. A odpowiedni ich dobór zależy od wymagań i oczekiwań klientów .

Szeroki wybór tych urządzeń sprawia możliwość zakupu odpowiedniej nagrzewnicy elektrycznej. W sprzedaży spotkamy urządzenia zasilane jedno lub trójfazowo.

Przenośne nagrzewnice, popularnie nazywane termowentylatorami lub dmuchawami, posiadają możliwość pracy w trzech lub czterech trybach. Zaletą jest również zainstalowany w tych urządzeniach termostat, pozwalający ograniczać zużycie prądu.
Tags: