Wymiana grzejników w domu?>

Podczas prac modernizacyjnych zmierzających do poprawy działania ogrzewania centralnego, bardzo duże znaczenie ma wymiana grzejników.

Warto wymienić stare grzejniki, gdy np. ocieplimy dom i tym samym zmieni się zapotrzebowanie na ciepło służące do jego ogrzania. Innym dobrym powodem jest zmiana parametrów wody grzewczej. Zainstalowanie nowoczesnego i niskotemperaturowego źródła ciepła bardzo często pociąga za sobą wymianę grzejników na nieco większe. Najczęstszym jednak powodem wymiany starych grzejników na nowe to względy estetyczne.

Obecnie na rynku można dokonać zakupu grzejników, które różnią się między sobą nie tylko przeznaczeniem, ale również kształtem, kolorem i konstrukcją. Wśród wielu propozycji do wyboru są standardowe modele płytowe, grzejniki żeberkowe i typowo dekoracyjne.

Nowy grzejnik powinien przede wszystkim posiadać właściwą moc, odpowiednią do ogrzania całego pomieszczenia, w którym ma zostać zainstalowany. Bardzo ważną kwestią są także jego wymiary, które muszą pozwolić na zamontowanie go w miejscu po poprzedniku. Dla każdego inwestora niezwykle ważny jest również wygląd nowego grzejnika. Warto więc rozważyć zakup nietuzinkowych grzejników żeberkowych czy płytowych.
Tags: