Jasne barwy w łazience czyli płytki Sahara?>

płytki łazienkowe

W poprzednim wpisie przyjrzeliśmy się płytkom do łazienki, które utrzymane są w ciemnych barwach, co przekłada się na stonowaną, chłodną stylistykę łazienki. Dobrze jest poznać również alternatywę dla ciemnych łazienek oraz przyjrzeć się drugiej stronie medalu czyli łazienkom jasnym, przestrzennym i pełnym światła.

Oczywiście również w przypadku takiej kolorystyki łazienki w największym stopniu za estetykę oraz kolory odpowiadają płytki ścienne oraz podłogowe. Jednak zamiast ciemnych płytek powinniśmy wybierać płytki jasne, utrzymane w delikatnych, bladych odcieniach żółci, beżu czy też kości słoniowej. Jednym z rodzajów płytek, które utrzymane są właśnie w takiej stylistyce są płytki Sahara stworzone przez projektantów i designerów z hiszpańskiej firmy APARICI.

Płytki Sahara są utrzymane w jasnych kolorach, co ważne bardzo wyraźnie odwołują się do kultur subsaharyjskich, ich wzornictwa i charakterystycznych toposów. Motywy zdobnicze są regularne i proste, mają jednak wyraźne konotacje z Afryką i plemionami, które od wieków żyją na jej terenach. Sama kolorystyka również odwołuje się do Sahary - krainy piasków, słońca, upalnych dni i zimnych nocy.

Płytki Sahara z jednej strony mogą pasować do łazienki zaaranżowanej w sposób ciepły i przytulny, z drugiej jednak strony nadadzą się również do tych bardziej oszczędnych estetycznie i bardziej zdystansowanych stylizacji łazienkowych.