Tanie domy parterowe?>

domów parterowych Dzisiejsze możliwości budowania domów są znacznie większe niż przez pięćdziesięciu laty, a problem nie sprowadzał się do braku pozwoleń na taką budowę, ale do braku środków finansowych. W socjalistycznych warunkach praca za standardową pensję pozwalała co najwyżej na zakup pralki w systemie ratalnym, a posiadaczami domów byli tylko ci, którzy odziedziczyli budynki z pokolenia na pokolenie jeszcze sprzed wojen światowych.

Współcześnie każdy może sobie wybudować dom i to nawet wtedy, gdy nie posiada dużej gotówki. Wystarczy stała praca, zdolność kredytowa oraz gotowość na związanie się z bankiem na kilkadziesiąt lat. Właśnie ten ostatni aspekt sprawia, że poszukuje się jak najtańszych rozwiązań, które nie wymagają inwestycji przekraczających realne możliwości.

Oferowane projekty domów parterowych to kategoria, w której można znaleźć dla siebie coś na miarę własnych możliwości i kieszenie. W przeciwieństwie do piętrowych budynków te niskie nie wymagają wzmacniania fundamentów i stropów, a mniej materiału zużywa się również na zewnętrzne ściany nośne, które muszą być odpowiednio grube i ocieplone. Sposobem na zaoszczędzenie jest też budowanie w specyficzny sposób, dzięki któremu powstaje dom ekologiczny, o minimalnych stratach energetycznych.

Dostępne projekty domów parterowych to szeroka gama możliwości dopasowania powierzchni mieszkalnej czy układu pokoi. A także wyposażenia, które w dużym stopniu warunkuje koszty ostateczne.